Agenda

Ipuin kontalarien maratoia

  • Lu
  • MA
  • Mi
  • Ju
  • Vi
  • Sa
  • Do
  • 1
    • Parketarrak en Intxaurrondo
      Intxaurrondo Viejo
    • Parketarrak en Amara Berri
      Olaeta Plaza (Ferrerias)
    • Parketarrak en Martutene
      Futbol zealaiaren ondoko plaza
  • 2
    • Baietz lortu, Monda Lironda pailazoak
      Loiola K.E.
    • Parketarrak en Añorga
      Añorgako Ikastola
    • Parketarrak en Bidebieta
      Isasa parkea (elizaren atzeladean)
  • 3
    • Maya Erlea (Maya The Bee Movie, 2014)
      AIETE K.E.
    • Hor konpon Marianton
      Larrotxene K.E.
    • Salida a los acantilados de Ulia
      Larrotxene K.E.
  • 4
    • Mikel Urdangarin 2015
      Teatro Principal
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
    • Loreak
      Principe Zine Aretoa
  • 5
    • Bihotz bi, Ramon Saizarbitoria
      Lugaritz K.E.
    • Kantu jira y canciones tradicionales, Jose Ignazio Ansorena y Jagoba Astiazaran
      Larrotxene K.E.
    • Parketarrak en Aiete
      Hiru Damatxo plaza
  • 6
    • Lorea Gernika, andrazko bat, Koldo Izagirre
      Biblioteca Central - San Jerónimo - Sala de actividades
    • Parketarrak en Riberas de Loiola
      Santiago Plaza eta Maria Zanbrano plaza
    • Parketarrak en Egia
      Cristinaenea parkea
  • 7
    • Parketarrak en la Parte Vieja
      Zuloaga Plaza
    • Parketarrak en Igeldo
      Igeldoko plaza
    • Escuela vasca de Cartografía, siglos XVI-XVII; Miren Egaña
      Museo San Telmo
  • 8
    • Parketarrak
      plaza Ferrerías
    • Parketarrak en Intxaurrondo
      Intxaurrondo Zahar
    • Parketarrak en Amara Berri
      Olaeta Plaza (Ferrerias)
  • 9
    • Liher
      Apal Denda
    • Kantujira
      Calle Iglesia
    • Parketarrak en Añorga
      Añorgako Ikastola
  • 10
    • Kantujira
      Calle Iglesia
    • Kolorezko kontaketa
      Museo San Telmo
    • Recorrido por el museo de la sociedad vasca
      Museo San Telmo
  • 11
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
    • Bertsopiropoteo
      Amara Berriko jaigunean
    • PAN: viaje a nunca jamás
      Principe Zine Aretoa
  • 12
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
    • PAN: viaje a nunca jamás
      Principe Zine Aretoa
  • 13
    • Parketarrak en Riberas de Loiola
      Santiago Plaza eta Maria Zanbrano plaza
    • Parketarrak en Egia
      Cristinaenea
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
  • 14
    • Parketarrak en la Parte Vieja
      Zuloaga Plaza
    • Parketarrak en Igeldo
      Igeldoko plaza
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
  • 15
    • Parketarrak en Intxaurrondo
      Intxaurrondo Zahar
    • Parketarrak en Amara Berri
      Olaeta Plaza (Ferrerias)
    • Parketarrak en Martutene
      Futbito zealaiaren ondoko plaza
  • 16
    • Zergatik, Jamil? Tartean Teatroa
      Teatro Principal
    • Joseba B. Lenoir Gang eta gehiago
      Sala Imanol Larzabal (Lugaritz K.E.)
    • Ipuinaren ordua
      Lugaritz K.E.
  • 17
    • Hator Magiara, Tor Magoa
      AIETE K.E.
    • Zergatik, Jamil? Tartean Teatroa
      Teatro Principal
    • Barbie eta intxaur hauskailua (Barbie in the nutcracker, 2001)
      Tomasene K.E.
  • 18
    • Hoteles para insectos
      Ekogunea (Rekalde - Hernani errepidea z/gabe )
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
    • Eraul + Mikel karton
      Txantxarreka Gaztetxea
  • 19
    • Parketarrak en Aiete
      Hiru Damatxo plaza
    • parketarrak en Altza
      Casares Kultur Etxe aurrean
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
  • 20
    • Parketarrak en Riberas de Loiola
      Santiago Plaza eta Maria Zanbrano plaza
    • Parketarrak en Egia
      Cristinaenea parkea
    • Marko Makako eta Karibeko Primateak
      Antiguo Berri zine aretoak
  • 21
    • Kutxa Magikoa
      Ernest Lluch K.E.
    • Parketarrak en la Parte Vieja
      Zuloaga Plaza
    • Parketarrak en Igeldo
      Igeldoko plaza
  • 22
    • Aguxtin Alkhat
      Sala Club del Teatro Victoria Eugenia
    • Memoriak, Mikel Laboaren biografia bat, Marisol Bastida
      Intxaurrondo K.E.
    • Parketarrak en Intxaurrondo
      Intxaurrondo Zahar
  • 23
    • Adiskideak; Kukai & Oreka TX, Iñaki Salvador...
      Teatro Victoria Eugenia
    • Istorio Trukea(n), Fernando Anbustegi y Julio Soto
      Tomasene K.E.

    • Añorgako Ikastola
  • 24
    • Irripuinak Largabistarekin, Irrien Lagunak
      AIETE K.E.
    • Irudia paperean
      Museo San Telmo
    • Recorrido por el museo de la sociedad vasca
      Museo San Telmo
  • 25
    • Hauxe da despedidia, Oskorri
      Teatro Victoria Eugenia
    • Haur liburuaren festa
      Museo San Telmo
    • PAN: viaje a nunca jamás
      Principe Zine Aretoa
  • 26
    • Parketarrak en Aiete
      Hiru Damatxo plaza
    • Parketarrak en Altza
      Casares Kultur Etxe aurrean
    • PAN: viaje a nunca jamás
      Principe Zine Aretoa
  • 27
    • Parketarrak en Riberas de Loiola
      Santiago Plaza eta Maria Zanbrano plaza
    • Parketarrak en Egia
      Cristinaenea parkea
    • PAN: viaje a nunca jamás
      Principe Zine Aretoa
  • 28
    • Parketarrak en la Parte Vieja
      Zuloaga Plaza
    • Parketarrak en Igeldo
      Igeldoko plaza
    • PAN: viaje a nunca jamás
      Principe Zine Aretoa
  • 29
    • Parketarrak en Intxaurrondo
      Intxaurrondo Zahar
    • Parketarrak en Amara Berri
      Olaeta Plaza (Ferrerias)
    • Parketarrak en Martutene
      Futbito zealaiaren ondoko plaza
  • 30
    • Taller de maquillaje de terror
      Casares K.E.
    • Parketarrak en Bidebieta
      Isasa parkea (elizaren atzeladean)
    • Parketarrak en Añorga
      Añorgako Ikastola
  • 31
    • Pippi Galtzaluze (Pippi Longstocking, 1997)
      AIETE K.E.
    • Lorategian, Teatro Paraíso
      Tomasene K.E.
    • Argazkilariaren estudioa
      Museo San Telmo
+ Cultura, Euskaraz, Museo San Telmo
Octubre 17, Sábado 10:00-20:00
Museo San Telmo
Libre hasta completar aforo

Siete sesiones de cuentacuentos a lo largo de este sábado. La actividad, que es gratuita, está dirigida a público de todas las edades pero en cada sesión se concreta la edad a la que va dirigida.

10:00 Afrikatik datozen kontuak / de la mano de Oihana Etxegibel (para menores de entre 6 y 9  años) 11:00 Kamishibai saioa / a cargo de Josu Jiménez Maia (para menores de entre 2 y 8 años) 12:00 Hitzekin jolasten hasteko, poesia bidezko kontaketa / de la mano de Pello Añorga (para menores de entre 6 y 10 años) 16:00 Marrazki bat, esaldi bi...kontu-kontari / Beatriz Egizabal y Kontu Kantoi (para menores de entre 6 y 8 años) 17:00 ... eta txakurra su bila joan zen / Rai Bueno (a partir de 8 años) 18:00 Clowntu kontari / Itziar Saenz de Ojer y Bazen Behin Clown (entre 10y 14 años) 19:00 Nork dio beldurra? izu istorioak / Joxemari Carrere (a partir de 14 años)

 

Nota:Todas las sesiones contarán con servicio de traducción a la lengua de signos.

Organizan: Galtzagorri Elkartea, San Telmo Museoa

Itzuli