Agenda

  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • VII. Altzatarock
      Larratxo K.E.
    • Su Ta Gar
      Intxaurrondo K.E.
    • Soka, Tanttaka
      Gazteszena (Egia K.E.)
  • 2
    • Soka, Tanttaka
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Bertso bazkaria, Maialen Lujambio & Amets Arzallus
      Ikasbide Kultur Elkartea
    • Vexation (2016), Zuhar Iruretagoiena
      San Telmo Museoa
  • 3
    • Benito Lertxundi
      Kursaal
    • Besarkatzen, Verdini Dantza Taldea
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Kantujira
      Amassorrain ikastola
  • 4
    • Euskotribial
      Martuteneko Haurtxokoa
  • 5
    • Du côté de la côte (1958) + Le Bonheur (1964)
      Tabakalera
  • 6
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
  • 7
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
  • 8
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
  • 9
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
    • Joseba Tapia: Vint anys
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 10
    • Horma, Anjel Lertxundi
      Lugaritz K.E.
  • 11
  • 12
    • Tomiris, Atx Teatroa
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
  • 13
    • Tomiris, Atx Teatroa
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
  • 14
    • Gabonak in Hell
      Larratxo K.E.
    • Sueños ahogados, Aritza Bergara
      Egia K.E.
    • Imanol Jazz; Salvador, Gimenez, Petti & Ortega
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
  • 15
    • Polloeko hilerrian ibilaldi gidatua: Ezagutu Gipuzkoako nekropoli handiena
      Polloe hilerriaren sarrera nagusia
    • Tradizioa dantzan
      San Telmo Museoa
    • Irakurketa kluba
      Liburutegi Nagusia - Haur Saila
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
    • Alde erantzira nabil, Ekhine Eizagirre
      Egia K.E.
  • 20
  • 21
  • 22
    • Emozioen Magia, Eriz Magoa
      AIETE K.E.
    • Mari Domingi
      AIETE K.E.
    • Igelaren banda: Ur berri, urte berri
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 23
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertaiment
      Antzoki Zaharra
  • 24
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertaiment
      Antzoki Zaharra
  • 25
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertaiment
      Antzoki Zaharra
  • 26
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertaiment
      Antzoki Zaharra
    • Lur, Xake Produkzioak
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Mendi tontorrean, Txalo
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
  • 27
    • Ipuinak dantzan; Apika
      AIETE K.E.
    • Nøgen: Liv Til Døden
      Antzoki Zaharra
  • 28
    • Inondik inora, Benetan be
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Gu mara-mara
      San Telmo Museoa
    • Pinotxo, Glu Glu
      Larratxo K.E.
  • 29
    • Gu mara-mara
      San Telmo Museoa
  • 30
    • Xaguxarroski kondea, Txirri, Mirri eta Txiribiton
      Antzoki Zaharra
    • Inpernuko, Xabi Solano
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 31
Aurrekoa Azaroa 27 Asteartea Hurrengoa
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • Zinemapelmak: Plan 9 from Outer Space (1959)
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Smallfoot
      Antiguo Berri zinemak
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 2
    • Nazioarteko film laburren maratoia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Smallfoot
      Antiguo Berri zinemak
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 3
    • Egunen batean, Behibis Antzerki Taldea
      Okendo K.E.
    • LABAN, MAMU TXIKIA (Lilla spöket Laban, 2006)
    • Artea agerian
      San Telmo Museoa
  • 4
    • Arropa birziklatzen
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
    • Smallfoot
      Antiguo Berri zinemak
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 5
    • Astearte buruzuriak: Zuriñe eta Fran (Hesian)
      Euskaltzaindiaren egoitza
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
    • Aralar, mundua leku den lurra
      Principe zinemak
  • 6
    • San Telmo Museoa eta J.M. Serten margoak, Arrate Pérez
      San Telmo Museoa
    • Mari-mutil handi baten bluesa, Leslie Feinberg
      Liburutegi Nagusia
    • Itsaspeko gorria
      Tabakalera
  • 7
    • Wall-e, Andrew Stanton
      Egia K.E.
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
  • 8
    • Bertsolariak gipuzkoarren historiaren testigu bazterrekoak, Luzia Alberro Goikoetxea
      San Telmo Museoa
    • Ikasketa-zerbitzua. Hezkuntza konpetentziak garatuz, proiektuka lanean
      San Telmo Museoa
    • Kurdistan: eguzkiaren eta suaren seme-alabak, Irantzu Pastor
      Ikasbide Kultur Elkartea
  • 9
    • Ahotsak eta itzalak, Maixa Zugasti
      Egia K.E.
    • Ahobizientzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • FREDDY IGELDEGI (Orla Frøsnapper, 2011)
  • 10
    • Ipuin kontaketa: "Buruko hura nork egin zion jakin nahi zuen satortxoak"
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
    • Artea agerian
      San Telmo Museoa
    • Doraemon eta Nobita Holmes, etorkizuneko museo harrigarrian (2013)
      AIETE K.E.
  • 11
    • Xaguxarroski kondea; Txirri, Mirri eta Txiribiton
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Polloeko hilerrian ibilaldi gidatua: Ezagutu Gipuzkoako nekropoli handiena
      Polloe hilerriaren sarrera nagusia
    • Arropa birziklatzen
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 12
    • Korrespondentziak, Aramburu/Abad
      Lugaritz K.E.
    • Belarriprestentzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 13
    • Migel Marmolen hamaika eta bat jaiotzak, Dani Fano
      Intxaurrondo K.E.
    • Euskal Herriaren historia, jatorritik XVIII. mendera arte; Juan Mari Pérez
      San Telmo Museoa
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 14
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
    • Literaktum-ek aurkezten du I: Amek ez dute idazten, Katixa Agirre
      Elkar Aretoa - Fermin Calbeton, 21
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 15
    • Jarri joko bat zure bizitzan
      Okendo K.E.
    • Donostiako zenbait mikrohistoriatxo, Mikel Legorburu
      Ikasbide Kultur Elkartea
    • Euskal Dantza ikastaro trinkoa
      Loiola K.E.
  • 16
    • Belarriprestentzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • Haurren garapen psiko-emozionala. Estitxu Fernandez, Julene Armendariz
      Lugaritz K.E.
    • Jarri joko bat zure bizitzan
      Okendo K.E.
  • 17
    • Irakurketa kluba
    • Gure haitzuloetako lehoiak, Cova Orgaz
      San Telmo Museoa
    • Txitxarra eta inurria, Markeliñe
      AIETE K.E.
  • 18
    • Niko, banpiro txiki bat
      Antzoki Zaharra
    • Arropa birziklatzen
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
    • Agur Itaka
      San Telmo Museoa
  • 19
    • Ahobizientzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • Literaturaren bide berriak I: Zergatik idazleak? Estíbaliz Martínez Díaz de Cerio, Peru Iparragirre
      Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 20
    • Galtzagorriak, Txotxongilo taldea
      AIETE K.E.
    • XIX. eta XX. mendeak Euskal Herrian, María Sánchez
      San Telmo Museoa
    • Literaturaren bide berriak II: Gazteak eta irakurketa, Maialen Berasategi, Imanol Epelde, Larraitz Idarreta
      Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa
  • 21
    • Aita Manuelen ipuinak
      Okendo K.E.
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
    • "Rocka puntua! Bertsoak eta 80ko hamarkadako fanzineak" hitzaldia Alberto Irazuren eskutik
      UBIK - Sorkuntza liburutegia
  • 22
    • Literaktumek aurkezten du II: Fakirraren ahotsa, Harkaitz Cano
      Lugaritz K.E.
    • Minak bizi VI: Han ez banengo bezala, Slavenka Drakuli?
      Kaxilda liburu-denda - Arroka kalea, 2
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 23
    • ERREMENTARI (2017)
    • San Telmo pil-pilean
      San Telmo Museoa
    • Zientziarekin jolasean: Bernoulliren printzipioa. Flotatzen duen pilota
      Casares K.E.
  • 24
    • Xokolat, Teatro Paraíso
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Kolorearekin dantzan
      San Telmo Museoa
    • Paddington 2 (2017)
      AIETE K.E.
  • 25
    • Epa txiki, Demode Quartet
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Film laburren maratoia – 2018ko Beldurrezko Astea
    • Euskal Zunba
      Larratxo K.E.
  • 26
    • Literatura Unibertsala wikitzen: Shakespeareren sonetoak
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Ekopolis topaketa: bioaniztasuna sustatzeko arazketa naturaleko putzuak
      Kutxa Ekogunea
    • Idazlezainak: zeru horren infernuak, joxan goikoetxea
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
  • 27
    • Industrializazioa Euskal Herrian, Juan Ignacio Aizpurua
      San Telmo Museoa
    • Ahobizi eta Belarriprest murala
      Amaraberriko Gaztelekua
    • Euskaraldia - Auzoa ezagutzen ahal duzu?
      Bidebietako Gaztelekua
  • 28
    • Kolosala izango da, Joseba Sarrionandia
      Egia K.E.
    • Mintzodromoa
      Larratxo K.E.
    • Zure oroitzapena, gure memoria: Baserria eta tradizioa
      San Telmo Museoa
  • 29
    • La negociadora, Kemen Antzerki Taldea
      Larratxo K.E.
    • Harrizko bihotzaren bila
      Okendo K.E.
    • Jenisjoplin, Uxue Alberdi
      Intxaurrondo K.E.
  • 30
    • Donostia Bertsotan
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Bakean dagoena bakean utzi!, Mirari Martiarena eta Idoia Torregarai
    • Amarru, Tor Magoa
      Okendo K.E.

Industrializazioa Euskal Herrian, Juan Ignacio Aizpurua

Azaroa 27 • 11:00 + 18:00 • San Telmo Museoa (Parte Zaharra) Kultura +

55 urtetik gorako pertsonei zuzendutako bisita gidatua museoko erakusketa iraunkorrera. Oraingo honetan bisita Juan Ignacio Aizpuruak eskainiko du eta Euskal Herriko Industrializazioaz arituko da.

Bisita gidatua doakoa da, baina izen-ematea beharrezkoa da: stm_erreserbak@donostia.eus / 943 48 15 61 (astelehenetik ostiralera, 10:00-14:00).

11:00etako saioa euskaraz izango da, eta 18:00etakoa, gaztelaniaz.

Gehienezko edukiera, 15 pertsona.

Jaitsi hemen (PDF) +55 Kultur Gidak programaren eskuorria

Gehiago irakurri

Ahobizi eta Belarriprest murala

Azaroa 27 • 18:00 • Amaraberriko Gaztelekua (Amara) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Euskaraldia - Auzoa ezagutzen ahal duzu?

Azaroa 27 • 18:00 • Bidebietako Gaztelekua (Bidebieta) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Happy end filmaren proiekzioa eta solasaldia

Azaroa 27 • 18:30 • Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia (Erdialdea) Donostia Zinema

Jatorrizko hizkuntzan euskarazko azpitituluekin.
Solasaldia Maider Oleaga zinemagileak dinamizatua.

Gehiago irakurri

Euskararen murala

Azaroa 27 • 17:30 • Egiako Haurtxokoa (Egia) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Irakurraldia: Kolosala Izango Da

Azaroa 27 • 18:00 • Egia K.E. (Egia) Donostia Literatura

Joseba Sarrionandiaren liburua ordubetez irakurriko dute adin ezberdinetako 30 bat lagunek

Gehiago irakurri

Euskaraldiaren photocall-a

Azaroa 27 • 17:30 • Groseko Gaztelekua (Gros-Ulia) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Euskararen eguna prestatzen

Azaroa 27 • 18:00 • Intxaurrondoko Gaztelekua (Intxaurrondo) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Literatura lantegia Juan Luis Zabala idazlearekin

Azaroa 27 • 19:00 • Etxarriene (Martutene) Donostia Literatura

Uxue alberdiren jenisjoplin eleberria izango da mintzagai.
Parte hartzeko irakurria eduki behar da.

Gehiago irakurri

Kristal margotzea: Euskaraldia

Azaroa 27 • 18:00 • Martuteneko gaztelekua (Martutene) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Euskaraldiako parte-hartzaileen topagunea

Azaroa 27 • 19:00 • Morlanstarrak auzo elkartea (Morlans) Donostia Euskara +

Iritzi eta bizipenen trukaketa

Gehiago irakurri

Solasaldia: Erreportariaren Ofizioa

Azaroa 27 • 19:30 • IESU Parrokiaren Areto Nagusia (Barcelona Etorbidea, 3) (Loiolako Erriberak) Donostia Euskara +

Gonbidatua: Ane Irazabal
Aurkezle-dinamizatzailea:  Ander Izagirre

Gehiago irakurri