Agenda

  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • VII. Altzatarock
      Larratxo K.E.
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Su Ta Gar
      Intxaurrondo K.E.
  • 2
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Soka, Tanttaka
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Bertso bazkaria, Maialen Lujanbio & Amets Arzallus
      Ikasbide Kultur Elkartea
  • 3
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Benito Lertxundi
      Kursaal
    • Besarkatzen, Verdini Dantza Taldea
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
  • 4
    • Euskotribial
      Martuteneko Haurtxokoa
    • Euskal artea XIX. eta XX. mendeetan, Ramón Leturiondo
      San Telmo Museoa
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
  • 5
    • Du côté de la côte (1958) + Le Bonheur (1964)
      Tabakalera
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Printze txikia
      Egia K.E.
  • 6
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Euskal karaokea
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 7
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Euskal karaokea
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 8
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Gorputza Asmatzen. Biluziak, anatomia, pasioak
      San Telmo Museoa
  • 9
    • Museoko txokoak
      San Telmo Museoa
    • Joseba Tapia: Vint anys
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
  • 10
    • Horma, Anjel Lertxundi
      Lugaritz K.E.
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
  • 11
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Gorputza Asmatzen. Biluziak, anatomia, pasioak
      San Telmo Museoa
  • 12
    • Tomiris, Atx Teatroa
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
  • 13
    • Tomiris, Atx Teatroa
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • "Adin adin" bertso ekitaldi berezia: Andoni Egaña + Ane Labaka Mayoz
      Zorroaga egoitza
  • 14
    • Euskaraldiako esperientziak elkar trukatzeko jardunaldia
      Bagera elkartea
    • Imanol Jazz; Salvador, Gimenez, Petti & Ortega
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
  • 15
    • Polloeko hilerrian ibilaldi gidatua: Ezagutu Gipuzkoako nekropoli handiena
      Polloe hilerriaren sarrera nagusia
    • Tradizioa dantzan
      San Telmo Museoa
    • Irakurketa kluba
      Liburutegi Nagusia - Haur Saila
  • 16
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Haurrentzako tailerrak: Ekochef
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 17
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
  • 18
    • Itsaspeko gorria
      Tabakalera
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Gorputza Asmatzen. Biluziak, anatomia, pasioak
      San Telmo Museoa
  • 19
    • Alde erantzira nabil, Ekhine Eizagirre
      Egia K.E.
    • Zortzi Yukon, Mattin Zeberio
      Okendo K.E.
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
  • 20
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Dotore Jantzi
      San Telmo Museoa
    • Hesian
      Kutxa kultur kluba
  • 21
    • Gabezin Taldea
      Txofre Plaza
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Bertso-pilota: Amaia Agirre - Iratxe Ibarra
      Trinitate plazako frontoia
  • 22
    • Emozioen Magia, Eriz Magoa
      AIETE K.E.
    • Mari Domingi
      AIETE K.E.
    • Igelaren Banda: Ur berri, urte berri
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 23
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertainment
      Antzoki Zaharra
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Olentzeroren lagun berritsuak
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 24
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertainment
      Antzoki Zaharra
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Negulekuak: Lozorrotik atera
      Kutxa Ekogunea
  • 25
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertainment
      Antzoki Zaharra
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
    • Negulekuak: Lozorrotik atera
      Kutxa Ekogunea
  • 26
    • Go!azen 5.0, Pausoka Entertainment
      Antzoki Zaharra
    • Lur, Xake Produkzioak
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Mendi tontorrean, Txalo
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
  • 27
    • Ipuinak dantzan, Ana Apika + Intxixu Valbuena
      AIETE K.E.
    • Nøgen: Liv Til Døden
      Antzoki Zaharra
    • Alde edo alde, Bagera Elkartea
      Egia K.E.
  • 28
    • Inondik inora, Benetan be
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Gu mara-mara
      San Telmo Museoa
    • Pinotxo, Glu Glu
      Larratxo K.E.
  • 29
    • Gu mara-mara
      San Telmo Museoa
    • Gorputza Asmatzen. Biluziak, anatomia, pasioak
      San Telmo Museoa
    • Ipuin kontaketa: "Nola sentitzen zara"
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 30
    • Xaguxarroski kondea; Txirri, Mirri eta Txiribiton
      Antzoki Zaharra
    • Inpernuko, Xabi Solano
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Ipuin antzeztua: Koloretako munstroa
      Kutxa Ekogunea
  • 31
    • Negulekuak: Lozorrotik atera
      Kutxa Ekogunea
    • Udare erraldoiaren istoria harrigarria
      Antiguo Berri zinemak
Aurrekoa Azaroak 30 Ostirala Hurrengoa
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • Zinemapelmak: Plan 9 from Outer Space (1959)
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Smallfoot
      Antiguo Berri zinemak
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 2
    • Nazioarteko film laburren maratoia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Smallfoot
      Antiguo Berri zinemak
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 3
    • Egunen batean, Behibis Antzerki Taldea
      Okendo K.E.
    • LABAN, MAMU TXIKIA (Lilla spöket Laban, 2006)
    • Artea agerian
      San Telmo Museoa
  • 4
    • Arropa birziklatzen
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
    • Smallfoot
      Antiguo Berri zinemak
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 5
    • Astearte buruzuriak: Zuriñe eta Fran (Hesian)
      Euskaltzaindiaren egoitza
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
    • Aralar, mundua leku den lurra
      Principe zinemak
  • 6
    • San Telmo Museoa eta J.M. Serten margoak, Arrate Pérez
      San Telmo Museoa
    • Mari-mutil handi baten bluesa, Leslie Feinberg
      Liburutegi Nagusia
    • Itsaspeko gorria
      Tabakalera
  • 7
    • Wall-e, Andrew Stanton
      Egia K.E.
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
  • 8
    • Bertsolariak gipuzkoarren historiaren testigu bazterrekoak, Luzia Alberro Goikoetxea
      San Telmo Museoa
    • Ikasketa-zerbitzua. Hezkuntza konpetentziak garatuz, proiektuka lanean
      San Telmo Museoa
    • Kurdistan: eguzkiaren eta suaren seme-alabak, Irantzu Pastor
      Ikasbide Kultur Elkartea
  • 9
    • Ahotsak eta itzalak, Maixa Zugasti
      Egia K.E.
    • Ahobizientzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • FREDDY IGELDEGI (Orla Frøsnapper, 2011)
  • 10
    • Ipuin kontaketa: "Buruko hura nork egin zion jakin nahi zuen satortxoak"
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
    • Artea agerian
      San Telmo Museoa
    • Doraemon eta Nobita Holmes, etorkizuneko museo harrigarrian (2013)
      AIETE K.E.
  • 11
    • Xaguxarroski kondea; Txirri, Mirri eta Txiribiton
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Polloeko hilerrian ibilaldi gidatua: Ezagutu Gipuzkoako nekropoli handiena
      Polloe hilerriaren sarrera nagusia
    • Arropa birziklatzen
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 12
    • Korrespondentziak, Aramburu/Abad
      Lugaritz K.E.
    • Belarriprestentzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 13
    • Migel Marmolen hamaika eta bat jaiotzak, Dani Fano
      Intxaurrondo K.E.
    • Euskal Herriaren historia, jatorritik XVIII. mendera arte; Juan Mari Pérez
      San Telmo Museoa
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 14
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
    • Literaktum-ek aurkezten du I: Amek ez dute idazten, Katixa Agirre
      Elkar Aretoa - Fermin Calbeton, 21
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 15
    • Jarri joko bat zure bizitzan
      Okendo K.E.
    • Donostiako zenbait mikrohistoriatxo, Mikel Legorburu
      Ikasbide Kultur Elkartea
    • Euskal Dantza ikastaro trinkoa
      Loiola K.E.
  • 16
    • Belarriprestentzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • Haurren garapen psiko-emozionala. Estitxu Fernandez, Julene Armendariz
      Lugaritz K.E.
    • Jarri joko bat zure bizitzan
      Okendo K.E.
  • 17
    • Irakurketa kluba
    • Gure haitzuloetako lehoiak, Cova Orgaz
      San Telmo Museoa
    • Txitxarra eta inurria, Markeliñe
      AIETE K.E.
  • 18
    • Niko, banpiro txiki bat
      Antzoki Zaharra
    • Arropa birziklatzen
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
    • Agur Itaka
      San Telmo Museoa
  • 19
    • Ahobizientzako prestakuntza saioa
      Bagera elkartea
    • Literaturaren bide berriak I: Zergatik idazleak? Estíbaliz Martínez Díaz de Cerio, Peru Iparragirre
      Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 20
    • Galtzagorriak, Txotxongilo taldea
      AIETE K.E.
    • XIX. eta XX. mendeak Euskal Herrian, María Sánchez
      San Telmo Museoa
    • Literaturaren bide berriak II: Gazteak eta irakurketa, Maialen Berasategi, Imanol Epelde, Larraitz Idarreta
      Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa
  • 21
    • Aita Manuelen ipuinak
      Okendo K.E.
    • Tailerra: Asteazkenetan Ubiken
      Tabakalera
    • "Rocka puntua! Bertsoak eta 80ko hamarkadako fanzineak" hitzaldia Alberto Irazuren eskutik
      UBIK - Sorkuntza liburutegia
  • 22
    • Literaktumek aurkezten du II: Fakirraren ahotsa, Harkaitz Cano
      Lugaritz K.E.
    • Minak bizi VI: Han ez banengo bezala, Slavenka Drakuli?
      Kaxilda liburu-denda - Arroka kalea, 2
    • Black is beltza
      Antiguo Berri zinemak
  • 23
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • ERREMENTARI (2017)
    • San Telmo pil-pilean
      San Telmo Museoa
  • 24
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Kolorearekin dantza
      San Telmo Museoa
    • Paddington 2 (2017)
      AIETE K.E.
  • 25
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Epa txiki, Demode Quartet
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Film laburren maratoia – 2018ko Beldurrezko Astea
  • 26
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Literatura Unibertsala wikitzen: Shakespeare-ren sonetoak
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Ekopolis topaketa: bioaniztasuna sustatzeko arazketa naturaleko putzuak
      Kutxa Ekogunea
  • 27
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Industrializazioa Euskal Herrian, Juan Ignacio Aizpurua
      San Telmo Museoa
    • Ahobizi eta Belarriprest murala
      Amaraberriko Gaztelekua
  • 28
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Kolosala izango da, Joseba Sarrionandia
      Egia K.E.
    • Mintzodromoa
      Larratxo K.E.
  • 29
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • La negociadora, Kemen Antzerki Taldea
      Larratxo K.E.
    • Harrizko bihotzaren bila
      Okendo K.E.
  • 30
    • Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Donostia Bertsotan
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Bakean dagoena bakean utzi! Mirari Martiarena + Idoia Torregarai
      El Nido Taberna

Euskaraldia: Sarrera eskaintza berezia

Azaroak 23 - Abenduak 03 • • Victoria Eugenia Antzokia (Erdialdea) Musika

Joseba Tapiaren kontzerturako sarrerak (Victoria Eugenia, abenduak 9) azaroaren 23tik abenduaren 3ra erosten dituztenek %20ko deskontua izango dute Igelaren Bandaren Ur berri, Urte berri (Victoria Eugenia, abenduak 22) edo Xabi Solanoren Inpernuko (Victoria Eugenia, abenduak 30) kontzertuetarako sarrera kopuru bera erosterakoan.

Donostia Kulturako bazkideek, 30 urtetik beherakoek, pentsiodunek, 65 urtetik gorakoek eta langabetuek, ordea, %30ekoa izango dute, ohiko %10eko deskontua eta eskaintza berezi hau metagarriak baitira.

 

Erosketa Kutxan aktibatuta
Gehiago irakurri

Donostia Bertsotan

Azaroak 30 • 22:30 • Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.) (Antiguo-Ibaeta) Kultura +

Donostiako saio hau erreferente bihurtu da bertso zirkuituan: lekua ederra izateaz gain, bertaratzen den entzulearekin saio beroa, atsegina eta goxoa irteten da.Hargatik da berezia Lugaritzekoa. Aurten oholtzan egongo diren bertsolariak hauek dira: Maialen Lujanbio, Amets Arzallus, Miren Artetxe, Beñat Gaztelumendi. Gai-jartzaile lanetan, berriz, Iker Iriarte arituko da.

Gonbidapenak: azaroaren 26tik aurrera jaso ahal izango dira Lugaritz Kultur Etxean bertan (16:00etatik 20:30era). Gehienez bi gonbidapen pertsona bakoitzeko.

Gonbidapenarekin
Gehiago irakurri

Bakean dagoena bakean utzi! Mirari Martiarena + Idoia Torregarai

Azaroak 30 • 20:00 • El Nido Taberna (Altza-Larratxo) Antzerkia eta Dantza

Ikuskizun hau elkarrekin lotzen diren elkarrizketek osatzen dute. Bertan, euskara eta generoari buruzko hainbat kontu aletzen dituztelarik, betaurreko umoreak jantzita: euskalkiak, amatasuna, onomatopeiak, gorpuzkerak, euskarakadak...

Bakean dagoena bakean uzteko ez daude prest!

Gehiago irakurri

Amarru, Tor Magoa

Azaroak 30 • 17:00 • Okendo K.E. (Gros-Ulia) Haurrak

Adin guztietarako Tor Magoaren magia ikuskizuna.

Oharra: gonbidapenak egun berean banatuko dira 16:30etik aurrera.

Librea aforoa bete arte
Gehiago irakurri

Zure oroitzapena, gure memoria: 60ko hamarkada

Azaroak 30 • 18:00 • San Telmo Museoa (Parte Zaharra) Musika

Museoko 60ko hamarkadaren atalera bisita egin, eta solasaldia egingo dugu. Urte haietako mugarri aipagarrienez hitz egingo dugu parte hartzaileen bizipenetatik eta esperientziatik abiatuta.

Librea aforoa bete arte
Gehiago irakurri

Haur jolasak

Azaroak 30 • 17:00 • Easo Plaza (Amara) Donostia Euskara +

Eskulan tailerrak eta kale jolasak

Gehiago irakurri

Txokolate jana

Azaroak 30 • 17:30 • Easo Plaza (Amara) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Ipuinaren ordua

Azaroak 30 • 18:00 • Lugaritz K.E. (Antiguo-Ibaeta) Donostia Literatura

Lur Korta.
2-4 urte bitarteko haurrentzat

Gehiago irakurri

Euskararen Eguna ospatzen

Azaroak 30 • 17:30 • Luis Martin Santos Plaza (Egia) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Mihiluze talde jolasa

Azaroak 30 • 18:00 • Egiako Gaztelekua (Egia) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Mintzodromoa

Azaroak 30 • 19:00 • Arrano Elkartea (Egia) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Pintxo potea

Azaroak 30 • 20:00 • Arrano Elkartea (Egia) Donostia Euskara +

Mintzodromoa amaitutakoan

Gehiago irakurri

Belarriprest, ahobizi, eskuharin tailerra

Azaroak 30 • 17:30 • Groseko Gaztelekua (Gros-Ulia) Donostia Euskara +

Belaunaldi arteko tailerra

Gehiago irakurri

Irrintzi AEK euskaltegiko afaria

Azaroak 30 • 21:00 • Arrano Beltza Elkartea (Gros-Ulia) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Sorgina txirulina ipuin kontaketa musikatua

Azaroak 30 • 17:00 • Itsas Aurre Kultur Etxea (Igeldo) Donostia Literatura

Ondoren, tailerra 3-8 urte bitarteko haurrentzat.

Gehiago irakurri

“ZINEJANA” helduentzat: “ERREMENTARI”

Azaroak 30 • 20:00 • Itsas Aurre Kultur Etxea (Igeldo) Donostia Zinema

Pelikula ikusiz, afari-merienda egiteko aukera izango da

Gehiago irakurri

Euskararen eguna ospatzen

Azaroak 30 • 17:00 • Bernat Etxepare Plaza (Intxaurrondo) Donostia Euskara +

Haurtxokoa eta Gaztelekua antolatutako ekimena

Gehiago irakurri

Gaztaina erreketa

Azaroak 30 • 19:30 • Bernat Etxepare Plaza (Intxaurrondo) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Haurrentzako jolasak

Azaroak 30 • 17:30 • Intxaurrondo K.E. (Intxaurrondo) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Bertso afaria

Azaroak 30 • 21:30 • Zubiberri elkarte gastronomikoa (Loiolako Erriberak) Donostia Bertsoa

Iñigo mantzizidor “mantxi” eta iñaki gurrutxagarekin

Gehiago irakurri

Jolasak eta txokolate-jana

Azaroak 30 • 17:00 • Hiru Damatxo Plaza (Aiete) Donostia Euskara +

Musika eta trikitiarekin

Gehiago irakurri

Euskararen katea

Azaroak 30 • 17:30 • Aieteko gaztelekua (Aiete) Donostia Euskara + Gehiago irakurri

Bertso poteoa

Azaroak 30 • 19:00 • Auzoan zehar (Aiete) Donostia Bertsoa

Musika eta trikitiarekin

Gehiago irakurri

Euskararen Eguneko aintzatespen ekitaldia

Azaroak 30 • • Donostia Ospitaleko Areto Nagusia (Donostiatik kanpo) Donostia Euskara + Gehiago irakurri