Agenda

  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 2
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 3
    • Mursego: Lapur(ari)ketak
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 4
    • Idoia: Bira berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Irrati ipuin tailerra
      Casares K.E.
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 5
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 6
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 7
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 8
    • Peru krokodiloa, Kantu Kolore
      Larratxo K.E.
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • Baginen bagara. Ikasi eta sortu
      San Telmo Museoa
  • 9
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 10
    • Kale estua, Josep Pla
      Lugaritz K.E.
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • Turista klasea, Kattalin MIner
      Ikasbide Kultur Elkartea
  • 11
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 12
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 13
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 14
    • Goiko Gela, Euskal gospel
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 15
    • Leihoak, Teatro Paraíso
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • Baginen bagara. Ikasi eta sortu: Komunikazioa
      San Telmo Museoa
  • 16
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
    • Ruper Ordorika
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
    • The Musical Box: The Lamb Lies Down on Broadway
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 27
    • Lehendakari gaia, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Piztutako etxea, Felipe Juaristi
      Intxaurrondo K.E.
  • 28
    • Lehendakari gaia, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Mikel Urdangarin: Izurdeen lekua
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 29
    • Lehendakari gaia, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • DePedro: Máquina de Piedad Tour
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Liher + Lamiak
      Intxaurrondo K.E.
  • 30
    • Lehendakari gaia, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra
  • 31
Aurrekoa Abenduak 05 Igandea Hurrengoa
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • HELDUEN HIZKUNTZA OHITURAK AZTERTZEN
    • Donostiako hegazti habiagileen atlasa, Aranzadi elkartea
      Tomasene K.E.
    • Euskara zaintzeko jolasak
      Altzako haur-txokoa
  • 2
    • Lagunekin kantari, Amara Berri Kantuz
      Ernest Lluch K.E.
    • Baginen Bagara, Haizea Barcenilla
      San Telmo Museoa
    • Olaia Inziarte
      Pandora taberna
  • 3
    • San Telmo Museoa eta J.M. Serten margoak, Arrate Pérez
      San Telmo Museoa
    • +55 Kultur Gidak | Euskararen eguna
      San Telmo Museoa
    • Industrializazioa Euskal Herrian, Juan Ignacio Aizpurua
      San Telmo Museoa
  • 4
    • Piztu! Emakumeon Energia, Eidabe
      Larratxo K.E.
    • Ballerina (2016)
      AIETE K.E.
    • Harrizko hitzak
      San Telmo Museoa
  • 5
    • Perez sagutxoa, Glu Glu
      Antzoki Zaharra
    • Ehungintza emakumeen sormen lanean
      San Telmo Museoa
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 6
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 7
    • Itsaspeko gorria
      Tabakalera
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 8
    • Le Charme discret de la bourgeoisie (1972)
      Tabakalera
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • Kuikui; Pirritx, Porrotx eta Marimotots
      Intxaurrondo K.E.
  • 9
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 10
    • Berriro asma nazazu, Tenpora
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Willis Drummond
      Dabadaba
    • Andrezaharraren manifestua, Metrokoadroka Sormen Laborategia
      Ernest Lluch K.E.
  • 11
    • Nekatutak, Antton Telleria
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Galtzagorriak, Txotxongilo taldea
      AIETE K.E.
    • Haurrentzako zinema
      San Telmo Museoa
  • 12
    • Bertso-bazkaria
      Txirain elkartea
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 13
    • Amek ez dute, Katixa Agirre
      Lugaritz K.E.
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 14
    • Hitano ikastaroa
      Bagera elkartea
    • Industrializazioa Euskal Herrian, Juan Ignacio Aizpurua
      San Telmo Museoa
    • Kafe tristearen balada, Carson McCullers
      Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa
  • 15
    • Le Fantôme de la liberté (1974)
      Tabakalera
    • Dendaostekoak, Uxue Alberdi
      Egia K.E.
    • ZUbik
      Tabakalera
  • 16
    • Petti: Manipulazio estrategiak
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Kottauak; Txalo produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Jantzari (2021)
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
  • 17
    • Kottauak; Txalo produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Porrotx eta Marimotots: "Zorionak Marimots"o
      Okendo
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 18
    • Kottauak; Txalo produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Elurrezko panpina, Txotxongillo Taldea
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Baginen bagara. Narratiba berriak
      San Telmo Museoa
  • 19
    • Kottauak; Txalo produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 20
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 21
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 22
    • Niko 2: Anaia txikia arazoa handia (Niko 2 - Lentäjäveljekset, 2012)
      Tomasene K.E.
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • Nur eta herensugearen tenplua (2017)
      Okendo K.E.
  • 23
    • Rio (2011)
      AIETE K.E.
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • Ratatouille (2007)
      Okendo K.E.
  • 24
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 25
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 26
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 27
    • Mari eta gaileta fabrika, Eidabe
      Ernest Lluch K.E.
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • Euskal Dantza Familian
      Tomasene K.E.
  • 28
    • Tartalo gaztaren sekretua, Logela multimedia
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
    • XV.-XIX mendeetako europar pinturako korronteak museoaren bilduman, Ramón Leturiondo
      San Telmo Museoa
  • 29
    • Jon Maia: Kantu bat gara emanaldi berezia
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Butterfly Effect, Astrolabium Teatroa
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Luis eta estralurtarrak (Luis and the Aliens, 2018)
      Tomasene K.E.
  • 30
    • Zikoinak (Storks, 2016)
      AIETE K.E.
    • Easo Gazte Abesbatza & Easo Eskolania: ZU HAITZ EZ ( ÁR BO LA RÉ)
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa
  • 31
    • Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak
      San Telmo Museoa

Perez sagutxoa, Glu Glu

Abenduak 05 • 17:00 • Antzoki Zaharra (Parte Zaharra) Euskaraz

Glu Glu-k Perez sagutxoaren benetako istorioa taularatuko du. Kondaira honek muga, belaunaldi, amets eta burko guztiak gainditu ditu urteetan zehar. Ipuin klasiko moduan, komedia lehenetsiz, beti ere dantzekin eta abestiekin jolastuz, alegiazko istorio hau kontatuko dugu. Istorioaren erdigunean zaintza izango da; pertsona ahulenen zainketak hain zuen ere, hala nola etxeko zaharrenak edota haurrak.

Kaxildatar saguen komunitatea, asmatzaile ospetsuak, pertsonen etxe berri batean kokatuko dira. Etxe berrira iristean, Xuri, bere bi amekin bizi den haurrak, oso harreman estua izango Perezekin, saguetan gazteenarekin. Bien arteko adiskidetasuna haurraren burkoaren azpiko ohar eta karta trukaketa bitxi batekin hasiko da. Xuri gauero iluntasunaren beldur denez Perez sagutxoa izango da bere ametsen zaindaria.

Adina: +3 urte.

Informazio gehiago: GLU GLU.

Erosketa Kutxan aktibatuta
Gehiago irakurri

Ehungintza emakumeen sormen lanean

Abenduak 05 • 12:00 • San Telmo Museoa (Parte Zaharra) Erakusketak

Alazne Porcel Ziarsolo

Hitzaldiaren helburua emakumeek egindako gure ondarea osatzen duten ehunen eta binkulatutako praktiken erabilera ikusaraztea da, etxeko objektuetatik ekoizpen artistiko garaikidean duten presentziara arte.

Baginen bagara aldi baterako erakusketarekin loturiko jarduera.

ALAZNE PORCEL ZIARSOLO

Arte Ederretan lizentziatua eta doktorea (UPV/EHU, 2012) eta Artearen Historian Graduatua (UNED, 2015). Gaur egun, irakasle atxikia da UPV/EHUko Arte Ederren Fakultateko Pintura Sailean. Bertan Ondare Kulturalen Kontserbazioa eta Zaharberritzeari buruzko graduan eta Arte Garaikidearen Kontserbazio eta Erakusmoldeak (CYXAC) Unibertsitate Masterrean irakasten du. Bere ikerketa lerro nagusiak arte garaikidean eta ehun eta material sintetikoen kontserbazioan oinarritzen dira. Teknologia berrien erabilera ondarearen azterketan eta hedapenerako ere aztergai ditu eta ondarearen eta arteen hezkuntza eta didaktikarekin lotutako proiektuetan ere kolaboratzen du Hezkuntza Fakultateko Musika, Plastika eta Gorputz Adierazpenaren Didaktika Saileko irakasleekin.

Librea aforoa bete arte
Gehiago irakurri

Erakusketa: Euskal sustraiko jende izenak erromatar epigrafiak

Azaroak 24 - Urtarrilak 16 • 10:00-20:00 (asteartetatik igandetara) • San Telmo Museoa Euskara +

Soriako Tierras Altasen aurkitutako erromatar epigrafeei esker, bertan gure aroko lehen mendeetan bizi zen jendearen heriotzarekiko erritu eta sinismenen berri dugu.

2022ko urtarrilaren 16a arte egongo da irekita.

Gehiago irakurri

Bisita gidatua: "Abereen artean"

Abenduak 05 • 11:00-12:45 • Kutxa Ekogunea Euskara + Gehiago irakurri

Ehungintza emakumeen sormen lanean

Abenduak 05 • 12:00 • San Telmo Museoa Euskara +

Alazne Poncel.

Gehiago irakurri

Euskararen abestiei eskainitako programa berezia

Abenduak 05 • 12:30 • Santa Maria Basilikaren koruaren azpian (Parte Zaharra) Euskara + Gehiago irakurri