Agenda

  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • Danz Jolas Jaia, Zirika Zirkus
      Altzagaina, Plaza Gorria
    • Konpromisoa, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra
  • 2
    • Konpromisoa, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra
  • 3
    • Konpromisoa, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Kuikui!; Pirritx, Porrotx eta Marimotots
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
    • Irabazi, Jon Plazaola
      Antzoki Zaharra
  • 28
    • Irabazi, Jon Plazaola
      Antzoki Zaharra
  • 29
    • Irabazi, Jon Plazaola
      Antzoki Zaharra
    • Ganar, Jon Plazaola
      Antzoki Zaharra
  • 30
    • Irabazi, Jon Plazaola
      Antzoki Zaharra
    • Ganar, Jon Plazaola
      Antzoki Zaharra
  • 31
    • Irabazi, Jon Plazaola
      Antzoki Zaharra
Aurrekoa Ekainak 21 Asteartea Hurrengoa
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • High Season (1987)
      Tabakalera
  • 2
    • Bisita solasaldiak. Emma Kunzen unibertsoa
      Tabakalera
  • 3
    • Erresuma / Kingdom / Reino; William Shakespeareren tragedia historikoak, Calixto Bieito
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Mikel Urdangarin
      Doka
    • Kantu jira
      Larrotxene K.E.
  • 4
    • Bertso jaialdia
      Larratxo K.E.
  • 5
    • Bisita Unai San Martínen 'Nostos' erakusketara
      Tabakalera
  • 6
    • Mikrofono atzean, Ukle Taldea
      Antzoki Zaharra
    • Patagoniara hazparnen barrena, Kepa Altonaga
      Ikasbide Kultur Elkartea
  • 7
    • Mursego: Lapur(ari)ketak
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Oteiza eta Chillida. Herri baten bidegurutzean, Anjel Lertxundi
      San Telmo Museoa
    • Bihurguneko nasa, Uxue Apaolaza
      Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa
  • 8
    • Antzerki eta kantu ikastaroetako erakustaldiak
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Julieta eta Romeo, Orereta eta Bermeo; Zurriola Antzerki Eskola
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
  • 9
  • 10
    • Rafa Rueda: 'Rueda'
      Doka
    • Bi ipuin, Tomaxen Abenturak
      Arantzazuko Ama Ikastolako jolastokia (Martutene)
    • Chillidarekin dantzan
      San Telmo Museoa
  • 11
    • Autodefentsa Ikastaroak
      Emakumeen Etxea
    • Chillidarekin dantzan
      San Telmo Museoa
    • VII. ABkrossa
      Probestuen plaza
  • 12
    • Bisita Unai San Martínen 'Nostos' erakusketara
      Tabakalera
  • 13
    • Amodio gutunak oinordetzan, Lydia Flem
      Lugaritz K.E.
  • 14
    • Irla ezezaguna, Zurriola Antzerki Eskola
      Antzoki Zaharra
  • 15
    • Patagoniara hazparnen barrena, Kepa Altonaga
      Egia K.E.
  • 16
    • Itsatsita, ezohiko musikala; Demode Produkzioak
      Antzoki Zaharra
  • 17
    • Itsatsita, ezohiko musikala; Demode Produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Maite Larburu
      Doka
    • Kaxkarina Kabareta, Zurriola Antzerki Eskola
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
  • 18
    • Kameleoiak gara! Arte lantegia. "Emma Kunzen unibertsoa"
      Tabakalera
    • Itsatsita, ezohiko musikala; Demode Produkzioak
      Antzoki Zaharra
    • Diskopuntx, Txaloka Antzerki Taldea
      San Luis Gonzaga Plaza (Herrera)
  • 19
    • Itsatsita, ezohiko musikala; Demode Produkzioak
      Antzoki Zaharra
  • 20
  • 21
    • Joseba Tapia: 2022ko Adarra Saria
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 22
    • Miller’s Crossing (1990)
      Tabakalera
  • 23
    • Barbie Rapuntzel Printzesa (Barbie as Rapunzel, 2002)
      AIETE K.E.
  • 24
    • Ttiki-ttaka irratia
      Arantzazuko Ama Ikastolako jolastokia (Martutene)
  • 25
    • Ballerina (2016)
      AIETE K.E.
  • 26
    • Hilabeteko zerua eta Unibertsoko eskala handia
      Eureka! Zientzia Museoa
    • Añarbeko urtegira eta bere inguru ederrera bisita
      Renfeko Norteko geltokiaren aurreko markesinan
    • Piraten istorio bat, Erre
      Oleta-ko Plaza
  • 27
  • 28
    • Barbie zisneen aintziran (Barbie of Swan Lake, 2003)
      AIETE K.E.
  • 29
    • Euskal curriculuma: egungo esperientziak eta etorkizuneko aukerak
      San Telmo Museoa
  • 30
    • Konpromisoa, Txalo Produkzioak
      Antzoki Zaharra

Joseba Tapia: 2022ko Adarra Saria

Ekainak 21 • 19:30 • Victoria Eugenia Antzokia (Erdialdea) Musika

Joseba Tapia (Lasarte-Oria, 1964) musikariak jasoko du aurtengoan Donostia Kulturak urtero musikaren alorrean banatzen duen Adarra Saria. 

Saria ematerakoan, kontuan hartu dira Joseba Tapiaren ibilbide luzea, moldakortasuna (era askotako estiloetan eta musikari handi askorekin frogatu baitu bere musika-bikaintasuna), herri-musikaren ondarea kontserbatu eta zabaldu izana, eta hainbat eta hainbat pieza berri konposatu izana, bai eta akordeoiak askotariko musika-ingurune eta giroetan duen gaurkotasuna frogatu izana ere.

Garaikurra jaso ostean, Joseba Tapiak bere azken diskoa, Egon edo ez egon, aurkeztuko du musikari hauez lagunduta: Nerea Erbiti (ahotsa), Olaia Inziarte (ahotsa), Kristina Aranzabe (ahotsa), Iñigo Telletxea (gitar apala), Iker Uriarte (jazbana), Jexux Aranburu (teklatua), Ion Celestino (tronpeta), Amets Aznarez (tronboia), Ibon Irixoa (saxofoi tenorea) eta Mixel Ducau (saxofoi altua).

Argazkia: Gaizka Peñafiel.

Erosketa Kutxan aktibatuta
Gehiago irakurri