Agenda

  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
  • 2
    • Rudolf, sudur gorriko elur-oreina (Rudolph, the Red-Nosed Reindeer: The Movie, 1998)
      AIETE K.E.
    • Zientziarekin jolasean: nola egin ortzadarra; efektu optikoa
      Casares K.E.
    • Magiaren etxea (2013)
      Okendo K.E.
  • 3
    • Iparraldeko Norman (Norm of the north, 2016)
      Tomasene K.E.
    • Gernika dirudi, Picasso akaso
      San Telmo Museoa
  • 4
    • Vicky Bikingoa eta Thoren Mailua (Wickie Auf Grober Fahrt, 2011)
      AIETE K.E.
    • Amarru, Tor magoa
      Larratxo K.E.
    • Gernika dirudi, Picasso akaso
      San Telmo Museoa
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
    • Tristezia, zer berri?, Françoise Sagan
      Lugaritz K.E.
  • 9
    • Eusklabo alaiak, Asisko Urmeneta
      Intxaurrondo K.E.
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
    • Kolorez kolore, Pantzart
      AIETE K.E.
    • Gernika dirudi, Picasso akaso
      San Telmo Museoa
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
    • Ene kantak: Astonauta
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Ene kantak: Astonauta
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 22
  • 23
  • 24
    • Lord of the Flies (1963)
      Tabakalera
  • 25
    • La risa del espacio (Guernica), Iñaki Gracenea
      San Telmo Museoa
  • 26
  • 27
    • Irakurketa kluba
      Liburutegi Nagusia - Haur Saila
    • Gernika dirudi, Picasso akaso
      San Telmo Museoa
  • 28
    • Espazioaren barrea (Guernica), Itziar Navarro
      San Telmo Museoa
  • 29
  • 30
    • Ipuinak musikarekin, Gorka Segui, Amaia Fernández
      AIETE K.E.
  • 31
Aurrekoa Abendua 03 Igandea Hurrengoa
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • Donostia Bertsotan
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Haurrentzako margo eta txapa tailerra
    • Kantujira auzoan zehar
  • 2
    • Izotz Aroa (Ice Age, 2002)
      AIETE K.E.
    • Hondartza, Potxin eta Patxin
      Amara Berri Ikastetxeko jolastokia
    • Irakurketa kluba
      Liburutegi Nagusia - Haur Saila
  • 3
    • Bertso bazkaria, Uxue Alberdi & Sebastian Lizaso
      Ikasbide Kultur Elkartea
    • Mami Lebrun, Xake produkzioak
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Mami Lebrun, Xake produkzioak
      Gazteszena (Egia K.E.)
  • 4
    • Wikiliburutegiak: Liburutegiak eta Wikipedia
      Club Aretoa - Victoria Eugenia Antzokia
    • Mintzodromoa
    • Erakundearen euskara planaren tarteko ebaluazioaren emaitzak
  • 5
    • Espazioaren barrea (Guernica)
      San Telmo Museoa
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
    • Gernika dirudi, Picasso akaso
      San Telmo Museoa
    • Espazioaren barrea (Guernica)
      San Telmo Museoa
  • 10
  • 11
    • Pello Errotaren bizitza, bere alabak kontatua (Hauspoa)
      Lugaritz K.E.
  • 12
    • Jenisjoplin, Uxue Alberdi
      Liburutegi Nagusia
    • Espazioaren barrea (Guernica)
      San Telmo Museoa
  • 13
    • Zikoinak (Storks, 2016)
      Egia K.E.
  • 14
  • 15
  • 16
    • Bidehuts: 10 urte
      Intxaurrondo K.E.
    • Birziklapen Magia, Eriz Magoa
      AIETE K.E.
    • Bidehuts: 10 urte
      Intxaurrondo K.E.
  • 17
    • Martin Zalakain, Argia
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 18
  • 19
    • Ipuinak musikarekin; Elena Setien, Amaia Fernández
      AIETE K.E.
    • Espazioaren barrea (Guernica)
      San Telmo Museoa
    • Kontakatilu, Gabonetako istorioak
      Ernest Lluch K.E.
  • 20
    • Obabakoak, Arriaga Antzokia & Bernardo Atxaga
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 21
    • Obabakoak, Arriaga Antzokia & Bernardo Atxaga
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Ilargi beltza
      Txofre Plaza
  • 22
    • Lapiko jolasak: Bi sukaldarien jolasak
      AIETE K.E.
  • 23
    • Elurretako Erregina (1995)
      AIETE K.E.
    • Mari Domingi
      AIETE K.E.
    • Espazioaren barrea (Guernica)
      San Telmo Museoa
  • 24
  • 25
  • 26
    • Din Dan Don, Gari, Montxo eta Joselontxo
      Ernest Lluch K.E.
    • Behatzekin kontatuz (8-9 urte)
      Egia K.E.
    • Artista gazteak: sukaldaritza tailerra
      Casares K.E.
  • 27
    • Rio (2011)
      AIETE K.E.
    • La enana naranja, Kontukantari
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Lou Topet: Pete Seeger gogoan
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 28
    • Jon Braun, Anita Maravillas
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Behatzekin kontatuz (8-9 urte)
      Egia K.E.
    • Handia mara-mara. Altzotik zerura
      San Telmo Museoa
  • 29
    • Izotz Aroa 2: Urtze aldia (Ice Age 2: The Meltdown, 2006)
      AIETE K.E.
    • Behatzekin kontatuz (8-9 urte)
      Egia K.E.
    • Kantu kolore
      Larratxo K.E.
  • 30
    • Espazioaren barrea (Guernica)
      San Telmo Museoa
  • 31

Bertso bazkaria, Uxue Alberdi & Sebastian Lizaso

Abendua 03 • 14:30 • Ikasbide Kultur Elkartea (Amara) Kultura +

Abenduaren3an, urtero legez, Euskararen Nazioarteko Eguna ospatuz, bertso bazkaria egingo da eguerdiko 14:30tan, Uxue Alberdi eta Sebastian Lizaso bertsolariaen partehartzearekin.

Bazkarirako txartela: 15€ (astelehenetik ostiralera 18:00tik - 21:00ra Ikasbide Elkartean)

Menua: Barazki menestra, oilaskoa labean, postrea eta kafea

Gehiago irakurri

Mami Lebrun, Xake produkzioak

Abendua 02 - 03 • 20:00 • Gazteszena (Egia K.E.) (Egia) Antzerkia eta Dantza

Egoitz eta Miren amona Kontxa hil berriaren omenaldia prestatzen ari dira. Amonaren etxeko ganbaran aurkitutako eguneroko batzuetan oinarrituko dira, Kontxak gaztetan Pariseko Cabaret batean bizitakoak kontatzeko. Horixe izango da omenaldiaren ardatza. Hala ere, Mireni kontatu ez dion sekretu bat dauka Egoitzek...

Orainalditik 40ko hamarkadako Parisera egiten du salto istorioak, memoria, dolua eta heriotzaren inguruan hausnartzen duen artean.

Informazio gehiago: Xake Produkzioak

Erosketa Kutxan aktibatuta
Gehiago irakurri

Mami Lebrun, Xake produkzioak

Abendua 03 • 20:00 • Gazteszena (Egia K.E.) (Egia) Antzerkia eta Dantza

Egoitz eta Miren amona Kontxa hil berriaren omenaldia prestatzen ari dira. Amonaren etxeko ganbaran aurkitutako eguneroko batzuetan oinarrituko dira, Kontxak gaztetan Pariseko Cabaret batean bizitakoak kontatzeko. Horixe izango da omenaldiaren ardatza. Hala ere, Mireni kontatu ez dion sekretu bat dauka Egoitzek...

Orainalditik 40ko hamarkadako Parisera egiten du salto istorioak, memoria, dolua eta heriotzaren inguruan hausnartzen duen artean.

Informazio gehiago: Xake Produkzioak

Erosketa Kutxan aktibatuta
Gehiago irakurri

Eskola dantza taldea

Abendua 03 • 12:00 • (Amara) Tailerrak

Euskal dantzen erakustaldia eta ikasteko tailerra.

 

Easo plaza

Gehiago irakurri

Argi soinua

Abendua 03 • 9:00 • (Parte Zaharra) Musika

Donostiako Udalaren Txistulari Banda, Kresala eta Kaskarin taldeetako kantari eta dantzariekin.

 

Konstituzio plazatik abiatuta

Gehiago irakurri

Haur jolasak

Abendua 03 • 11:00 • (Amara) Euskara + Gehiago irakurri

Txorizo eta sagardo dastaketa

Abendua 03 • 12:30 • (Amara) Euskara + Gehiago irakurri

Puzgarriak

Abendua 03 • Egun osoan zehar • (Altza-Larratxo) Euskara +

San Luis Gonzaga plaza

 

Gehiago irakurri

Kantujira. Herrera Kantuz eta Altza Kantuz

Abendua 03 • 12:30 • (Altza-Larratxo) Musika

Trikitilariek lagunduta.

 

Euskal Giroa elkartetik abiatuta

Gehiago irakurri

Bazkari herrikoia

Abendua 03 • 14:30 • (Altza-Larratxo) Euskara +

Herrera kirol elkartea

Gehiago irakurri

Euskal bingoa

Abendua 03 • 17:00 • (Altza-Larratxo) Euskara +

San Luis Gonzaga plaza

Gehiago irakurri

Erromeria gidatua

Abendua 03 • 18:30 • (Altza-Larratxo) Euskara +

San Luis Gonzaga plaza (eguraldi txarrarekin, frontoia)

Gehiago irakurri

Elektrotxaranga

Abendua 03 • 19:00 • (Altza-Larratxo) Musika

San Luis Gonzaga plazatik abiatuta

Gehiago irakurri

Kantujira txistulari eta dultzaineroekin

Abendua 03 • 14:30 • (Amara) Musika

Euskaraz abestu nahi duen edonorentzat. Euskal kantutegia ezagutu eta, kantuz, lagun giroan gozatu.

 

Ikasbide elkartean hasita, auzoko kaleetan zehar

Gehiago irakurri

Bertso bazkaria: Uxue Alberdi eta Sebastian Lizaso

Abendua 03 • 14:30 • (Amara) Euskara +

Bazkarirako txartelak astelehenetik ostiralera 18:00etatik 21:00etara, Ikasbide elkartean 15 euroan.

 

Ikasbide elkartea

Gehiago irakurri

Haurrentzako filma: Ballerina

Abendua 03 • 17:00 • (Amara) Zinema

Hondartza ikuskizuna.

 

Amara Berri ikastetxea

Gehiago irakurri

Festa plazan

Abendua 03 • 10:30 - 14:00 • (Añorga) Euskara +

Bertso paper lehiaketa, margoketak, musika, dantza...

 

Añorgako plaza

Gehiago irakurri

Ekoguneko beldarra

Abendua 02 - 03 • 12:30/ 17:30 • Euskara +

Haurrak: 3 - 12 urte

Prezioa: 4 €

Izen-ematea: haurparkea@ekogunea.eus

 

Kutxa Ekoguneko haur parkea

Gehiago irakurri

Euskararen Eguna munduan

Abendua 03 • 11:00 - 19:30 • Tailerrak

Euskal artisauen tailerrak.

 

Gipuzkoa plaza

Gehiago irakurri

Don Javier María de Munive

Abendua 03 • 12:00 • San Telmo Museoa Euskara +

XVIII. mendea, grabatua paperean.

Hizlaria: Juan Bautista Mendizabal

Sarrera librea lekuak bete arte

Gehiago irakurri

Baietz 11 egun euskaraz Donostian

Abendua 03 • 13:00 • Euskara +

Ekimenaren aurkezpen herritarra.

 

Konstituzio plaza

Gehiago irakurri

Ez da kasualitatea, bertso saio musikatua

Abendua 03 • 19:30 • (Egia) Musika

Bertsolariak: Uxue Alberdi, Miren Artetxe, Nerea Elustondo eta Izarne Zelaia.

Gai jartzailea: Ainhoa Agirreazaldegi

Musikariak: Biolina, Itziar Etxegia; gitarra, Araitz Bizkai

 

Bukowski taberna

Gehiago irakurri

Zumba saio irekia

Abendua 03 • 12:00 • (Igeldo) Musika

Haur eta helduentzako saioa izango da.

 

Plaza (eguraldi txarrarekin, frontoian)

 

Gehiago irakurri

Bertso poteoa

Abendua 03 • 13:00 • (Igeldo) Euskara +

Kaxkoko hiru tabernetan izango da.

 

Igeldoko plaza

Gehiago irakurri

Zine jana

Abendua 03 • 19:00 • (Igeldo) Zinema

Helduentzako filma izango da.

 

Kultur etxea

Gehiago irakurri

"Martuteneko ikasle euskaldun eleaniztunak" bideoaren aurkezpena

Abendua 03 • 12:00 • (Martutene) Euskara +

Auzoko protagonistekin egindako bideoa.

 

Etxarriene

Gehiago irakurri

Kalejira trikitilariekin

Abendua 03 • 12:30 • (Martutene) Musika Gehiago irakurri

Bertso bazkaria

Abendua 03 • 14:30 • (Martutene) Euskara +

Agin Rezola eta Sustrai Colinarekin.

 

Sorgin zulo elkartea

Gehiago irakurri

Peñaflorida kondearen erretratua, Juan Bautista Mendizabal

Abendua 03 • 12:00 • San Telmo Museoa (Parte Zaharra) Erakusketak

Juan Bautista Mendizabalek, Euskalerriaren Adiskideen Elkartearen presidenteak, Peñafloridako Kondea irudikatzen duen estanpa honetaz -­ Luis Paret y Alcazarrek egina (Madril 1746-1799) ­-­ arituko da.

Hitzaldi hau hileroko lehen igandeetan egiten den “Hileko Obra” zikloaren barruan dago.

Librea aforoa bete arte
Gehiago irakurri

Euskaraz aritu

Abendua 03 • 16:30 • (Parte Zaharra) Euskara +

Haraino taldearen eskutik jolasak eta tailerrak.

 

Konstituzio plaza

Gehiago irakurri

Euskaraz dastatu

Abendua 03 • 17:30 • (Parte Zaharra) Euskara +

Txokolate jana.

 

Konstituzio plaza

Gehiago irakurri

Euskaraz abestu

Abendua 03 • 18:00 • (Parte Zaharra) Musika

Karaokea.

 

Konstituzio plaza

Gehiago irakurri

Gazte leihaketa, jokoak eta jolasak

Abendua 03 • 18:00 • (Parte Zaharra) Euskara + Gehiago irakurri

Stereo antzerkia

Abendua 03 • 19:00 • (Parte Zaharra) Antzerkia eta Dantza

Miren Gaztañagaren eskutik. Ondoren, sortzaileekin solasaldia: sorkuntza eta generoa.

 

San Jeronimo kaleko udal liburutegiko aretoa (Kripta)

Gehiago irakurri