Agenda

  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
    • Euskal lokuzioen tailerra
      Bagera elkartea
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
    • Fakirraren ahotsa, Harkaitz Cano
      Lugaritz K.E.
  • 12
    • Arditutakoak, Mikel Begoña & Adur Larrea
      Intxaurrondo K.E.
  • 13
    • Kafetegia (Das Kaffeehaus, 1970)
      Tabakalera
    • Hunkipuinak: Emozioei buruzko istorioak txirularekin girotuta, Sorgina Txirulina
      AIETE K.E.
  • 14
    • Ekonomialari Euskaldunen I. Biltzarra. Historiatik etorkizunera
      Euskaltzaindiaren egoitza
  • 15
  • 16
    • Ibilaldi gidatua Polloeko hilerrian
      Polloeko sarreran
    • Azeriaren fabula, Titiriteros de Binéfar
      AIETE K.E.
    • Polloeko hilerrian ibilaldi gidatua: Ezagutu Gipuzkoako nekropoli handiena
      Polloe hilerriaren sarrera nagusia
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
    • Lau, Salto sorkuntzak
      AIETE K.E.
  • 21
  • 22
  • 23
    • Loops, Engruna Teatre
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Nur eta Herensugearen Tenplua (2017)
      AIETE K.E.
  • 24
    • Flaque, Defracto Compagnie
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Pinocchio, Teatro Gorakada
      Larratxo K.E.
  • 25
  • 26
  • 27
    • Baionak ez daki, Bea Salaberri
      Egia K.E.
  • 28
  • 29
    • Donostia Bertsotan
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
  • 30
    • Grufaloa (The Gruffalo, 2018)
      AIETE K.E.
    • VIII. Altzatarock
      Larratxo K.E.
Aurrekoa Urriak 04 Ostirala Hurrengoa
  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • Zer gertatzen da Iruña-Veleian? Euskalduntze berantiarra ipuina
      Okendo K.E.
    • Parketarrak
      Santiago plaza
    • Parketarrak
      Martin Santos plaza (Plaza Haundi)
  • 2
    • Harriz Herri, Arantzazu
      Okendo K.E.
    • Parketarrak
      Zuloaga plaza
    • Parketarrak
      Martuteneko parkea
  • 3
    • Parketarrak
      Araba parkea
    • Parketarrak
      Olaeta plaza
    • Parketarrak
      Loiolako Latsarien plaza
  • 4
    • Parketarrak
      Hiru Damatxo plaza
    • Parketarrak
      Isasa plaza
    • Parketarrak
      Amassorrain ikastola
  • 5
    • Ilusioa, Ortzi
      Haurtxoko/Gaztelekuaren aurrean (Bertsolari Txirrita, 31-33)
    • Vicky Bikingoa eta Thoren Mailua (Wickie Auf Grober Fahrt, 2011)
      AIETE K.E.
    • Artea agerian - Second Canvas
      San Telmo Museoa
  • 6
    • Euskal leinuak euren arreoen arabera, Iñaki Garrido
      San Telmo Museoa
    • Manou
      Principe zinemak
    • Agur Etxebeste!
      Antiguao Berri zinemak / Principe zinemak
  • 7
    • Diamantearen plaza, Mercè Rodoreda
      Lugaritz K.E.
    • Amek ez dute, Katixa Agirre
      Ikasbide Kultur Elkartea
    • Parketarrak
      San Luis Gonzala plaza
  • 8
    • Parketarrak
      Santiago plaza
    • Parketarrak
      Martin Santos plaza (Plaza Haundi)
    • Parketarrak
      Mikel Laboa plaza
  • 9
    • Parketarrak
      Kasares kultur etxe aurrean
    • Parketarrak
      Zuloaga plaza
    • Parketarrak
      Martuteneko parkea
  • 10
    • Parketarrak
      Araba parkea
    • Parketarrak
      Loiolako Latsarien plaza
    • Parketarrak
      Olaeta plaza
  • 11
    • Parketarrak
      Hiru Damatxo plaza
    • Parketarrak
      Isasa plaza
    • Parketarrak
      Amassorrain ikastola
  • 12
    • “Argiak 100 urte... eta beste 100 urtera bidean!” festa
      Parte Zaharra
    • Epa txiki!, Demode Quartet
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Ghero, Tartean Teatroa & Euskaltzaindia
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 13
    • Bertso jaialdia: Maialen Akizu + Nerea Elustondo + Alaia Martin + Eli Pagola
    • Agur Etxebeste!
      Antiguao Berri zinemak / Principe zinemak
    • Tailerra: "Perretxiko jauna!"
      Kutxa Ekoguneko haur parkea
  • 14
    • Parketarrak
      San Luis Gonzala plaza
    • Parketarrak
      San Luis Gonzala plaza
    • Parketarrak
      Katalunia plaza
  • 15
    • Mintzodromoa
      San Telmo Museoa
    • Parketarrak
      Santiago plaza
    • Parketarrak
      Martin Santos plaza (Plaza Haundi)
  • 16
    • Parketarrak
      Kasares kultur etxe aurrean
    • Parketarrak
      Zuloaga plaza
    • Parketarrak
      Martuteneko parkea
  • 17
    • Artea agerian - Second Canvas
      San Telmo Museoa
    • Iturria, Unai Elorriaga
      Ernest Lluch K.E.
    • Parketarrak
      Araba parkea
  • 18
    • Bihotz Geldialdia nola prebenitu?
      Lugaritz K.E.
    • Parketarrak
      Hiru Damatxo plaza
    • Parketarrak
      Isasa plaza
  • 19
    • Maya Erlea 2 (Maya The Bee :The Honey Games, 2017)
      AIETE K.E.
    • Azken balea, Tomax
      Larrotxene K.E.
    • Ipuin ibiltaria
      San Telmo Museoa
  • 20
    • Mari eta gaileta fabrika, Eidabe Antzerki Taldea
      Antzoki Zaharra
    • Vivian Maier. Argazkilari errebelatua
      Tabakalera
  • 21
    • Parketarrak
      San Luis Gonzaga plaza
    • Parketarrak
      Katalunia plaza
    • Parketarrak
      Leire plaza - Morlans
  • 22
    • Parketarrak
      Santiago plaza
    • Parketarrak
      Martin Santos plaza (Plaza Haundi)
    • Parketarrak
      Mikel Laboa plaza
  • 23
    • Zaldi urdina, Artedrama + Axut! + Dejabu
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Katzelmacher (1969)
      Tabakalera
    • Parketarrak
      Kasares kultur etxe aurrean
  • 24
    • Zaldi urdina, Artedrama + Axut! + Dejabu
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Arimen Gaua Ospatzera!
      Egia K.E.
    • Kamishibai, liburutegiaren eguna
      AIETE K.E.
  • 25
    • Zaldi urdina, Artedrama + Axut! + Dejabu
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Gordegia
      Egia K.E.
    • Parketarrak
      Hiru Damatxo plaza
  • 26
    • Zaldi urdina, Artedrama + Axut! + Dejabu
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Artea agerian - Second Canvas
      San Telmo Museoa
    • Irriak plazan, Irrien lagunak
      AIETE K.E.
  • 27
    • Zaldi urdina, Artedrama + Axut! + Dejabu
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • The company of wolves
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Kresala
      Victoria Eugenia Antzokia
  • 28
    • Parketarrak
      San Luis Gonzaga plaza
    • Parketarrak
      Katalunia plaza
    • Parketarrak
      Leire plaza - Morlans
  • 29
    • Parketarrak
      Santiago plaza
    • Parketarrak
      Martin Santos plaza (Plaza Haundi)
    • Parketarrak
      Mikel Laboa plaza
  • 30
    • Amek ez dute, Katixa Agirre
      Egia K.E.
    • Ipuin kontaketa musikarekin, Ana Apika + Intxixu Valbuena
      AIETE K.E.
    • Parketarrak
      Kasares kultur etxe aurrean
  • 31
    • Parketarrak
      Araba parkea
    • Parketarrak
      Loiolako Latsarien plaza
    • Parketarrak
      Olaeta plaza

Parketarrak

Urriak 04 • 17:00 • Hiru Damatxo plaza (Aiete) Euskara +

3-5 eta 6-9 urte bitarteko haurrentzako

Gehiago irakurri

Parketarrak

Urriak 04 • 17:00 • Isasa plaza (Bidebieta) Euskara +

3-8 urte bitarteko haurrentzako

(euriarekin Eltzegorren lokalean)

Gehiago irakurri

Parketarrak

Urriak 04 • 17:00 • Amassorrain ikastola (Añorga) Euskara +

3-5 eta 6-9 urte bitarteko haurrentzako

Gehiago irakurri

Manou

Urriak 04 - 06 • 16:45 • Principe zinemak Zinema

Manou enara txikitxo bat da, eta gertakari baten ondorioz, kaio bikote batekin haziko da. Bera ere kaioa delakoan dago, baina laster ohartuko da ez dutela kaiotzat hartzen.Haietakoa izaten saiatu arren, huts egiten du, eta  bere espezieko txoriak ezagutzea eta haiekin bizitzea erabakitzen du. Handik gutxira, ordea, bai kaioek eta bai enarek elkarlanean aritu beharra izango dute arazo larri bati aurre egiteko, eta Manou, artean ez bezala, heroi handia bihurtuko da.

Gehiago irakurri

Agur Etxebeste!

Urriak 04 - 10 • • Antiguao Berri zinemak / Principe zinemak Zinema

Patrizio Etxebestek, osasun arazoak direla medio, bere herriko alkatetza uztera behartuta ikusten du bere burua. "Bere etxeko" botereari zein udalekoari eutsi nahi dionez, familiako patriarkak bere emaztea, Maria Luisa, alkatesa izendatzen du. Horren garrantziaz jabeturik, Maria Luisak oso serio hartzen du kargua, agian gehiegi. Emakumeak goitik behera aldatuko du udaleko funtzionamendua, Patrizioren pazientzia arriskuan jarriz eta bion arteko harremana ere bai. 

Gehiago irakurri

Artikutza: Natura eta Historia

Urriak 03 - 04 • 09:30-13:45 + 16:00-18:00 • San Telmo Museoa (Parte Zaharra) Erakusketak

Artikutzaren mendeurrenaren harira antolatutako zikloa. Helburua da Artikutzak interes bereziko gune gisa duen interesa azpimarratzea (bere biodibertsitatearengatik Babes Bereziko Gune izendatua dago) eta azken urteetan hor egin diren lanak azaltzea.

Urriak 3 9:30 Harrera 9:45 Aurkezpena 10:00 Artikutzako errekak. Arturo Elosegi 10:20 Artikutzako flora baskularraren inbentarioa eta korologiaren eta ekologiaren analisia; Anaïs Mitxelena 10:40 Historia y estado de conservación del bosque; Alberto Castro 11:00 Kafea 11:30 Diversidad taxonómica y funcional de los hongos; Isabel Salcedo 11:50 Invertebrados terrestres y notas sobre eucariotas unicelulares; Alberto Castro 12:10 Anfibios y reptiles; Alberto Gosá 12:30 La diversidad de aves y su relación con el hábitat forestal; Javier Rodríguez Pérez 12:50 Quirópteros; Juan Tomás Alcalde 13:10 Mamíferos; Jorge González 13:30 Goizeko saioaren amaiera 18:30 Artikutza: una joya de la naturaleza. Hitzaldi dibulgatiboa eta mahai ingurua  
Urriak 4 9:30 Harrera 9:45 Aurkezpena 10:00 El clima y los hábitats; Peio Lozano, Itxaro Latasa 10:30 Los suelos: provisión de servicios ecosistémicos y aspectos clave para su conservación y gestión; Agustín Merino, Paola Sangalli 10:50 Historiaurrearen aztarnak: megalitismoa Artikutzan; Manu Ceberio Rodriguez 11:10 Kafea 11:40 Historia de la minería, sus impactos y la recuperación forestal en la finca de Artikutza; David Moreno, Asun Rodríguez  12:00 Artikutza/Anizlarrea. Historia y documentación medieval; Aitor Pescador Medrano 12:20 Desadostasunaren mendietako abeltzaintza: Anizlarreatik Artikutzara; Álvaro Aragón Ruano 12:40 Las ferrerías de Anizlarrea (siglos XIII-XVI); Íñigo Mugueta Moreno 13:00 Artikutzako trena; Suberri Matelo Mitxelena 13:20 Mende bat Artikutzaren historian; Antton Gamio Indakoetxea 13:40 Artikutza y el abastecimiento de agua a Donostia / San Sebastián. Una historia truncada; Alfredo Moraza Barea
Librea aforoa bete arte
Gehiago irakurri