Koldo Mitxelena literatura lehiaketa

34. edizioa abian da.

Ikusi oinarriak hemen.

Lanak entregatzeko epea: otsailaren 9a.

Sarien banaketa-ekitaldia: maiatzaren 6a.

Izen ematea ikastetxean edo norbere kabuz egin daiteke. Hona hemen bi fitxak: ikastetxean betetzekoa eta norbere kabuz egitekoa.

33. Koldo Mitxelena Literatura Lehiaketako ekitaldiko bideoaren laburpena

33. Koldo Mitxelena Literatura Lehiaketako ekitaldiko bideoa

33. Koldo Mitxelena Literatura Lehiaketako liburuxka

33. edizioko sarituen zerrenda

26 haur eta gazte izan dira sarituak 33. edizio honetan.

 

Mota

K

Egilea

Izenburua

Ikastetxea

Bertsoa

B

OSAMBELA PERURENA,UDANE

ZENTZUMENEN BERTSOA

Ibai Ikastola

Bertsoa

C

POSTIGO ALZUGARAI,JURGI

ESPAZIOA

Herri Ametsa

Bertsoa

D

LEGORBURU ARRIETA,LEXURI

MIGRANTEEN URRATSETAN

Arantzazuko Ama BHI

Bertsoa

F

CINCUNEGUI MAYORA,GORKA

AITTONA ETA AMONA

San Inazio Ikastetxea

Ipuina

B

LARRETA DORRONSORO,GORKA

ALTXOR MISTERIOTSUA

Santo Tomas Lizeoa

Ipuina

B

GOICOECHEA CHUECA,MARTINA

ILUNABAR LAMIA

Axular Lizeoa

Ipuina

B

LERTXUNDI IZAGIRRE,LAIA

HOR KONPON MARIANTON

Santo Tomas Lizeoa

Ipuina

C

ODRIOZOLA ECHANIZ,IÑAKI

KLIK ETA AGUR

Orixe Ikastola

Ipuina

D

AZKARATE ANABITARTE,IRAIA

DAMUAREN OHIARTZUNA

Antigua-Luberri BHI

Ipuina

E

VIDAL ARRIETA,NEREA

IBAIAREN KOLOREA

Axular Lizeoa

Ipuina

F

MAIZA VIEITES,ALICIA

NORANZKORIK GABE

San Inazio

Komikia

B

SANZ BERLOSO,UXUE

IKASTOLAKO TXANTXAK

Ibai Ikastola

Komikia

B

ASTIGARRAGA VITORIA,MALEN

3,2,1... ESPAZIORA

Zurriola Ikastola

Komikia

C

CRESPO AIZKORRETA,HIART

EURI-KOSMIKOA

Herri Ametsa

Komikia

D

DELGADO PEREZ,BELEN

EZBERDINTASUNAREN HARROTASUN EZBERDINA

Mundaiz Ikastetxea

Komikia

E

ALVAREZ ALVAREZ,XABAT

ILUN

La Salle-San Luis

Komikia

F

GOMEZ DE SEGURA LARRAÑAGA,OIHANA

GOGORATZEKO EGUN BAT

San Inazio Ikastetxea

Mikroip.

D

REZABAL AGIRREGOMEZKORTA,MADDI

UDABERRIAREN GARAIA

Arantzazuko Ama BHI

Mikroip.

D

OLVEIRA RODRIGO,IRATI

NOLAKOA ZARA?

Arantzazuko Ama BHI

Mikroip.

E

APEZTEGUIA GOMEZ,RUTH

EGONEZINAK AKABATU

Lauaizeta Ikastola BHI

Mikroip.

F

ARESTI PEREZ,OIER

HIZKIRIMIRI

Zubiri-Manteo BHI

Olerkia

C

ARRAZOLA ETXEZARRETA,MADDI

ZER OTE DA ?

Zurriola Ikastola

Olerkia

D

HERNANDEZ ALVAREZ,IERA

BUELTATU

Zurriola Ikastola

Olerkia

F

ITURRIOZ REZOLA,MAITANE

AKABO

Santo Tomas Lizeoa

Aipatuen zerrenda 2022

Mota

K

Egilea

Izenburua

Ikastetxea

Bertsoa

B

BERRUETA GIL,DANEL

UNIBERTSOA

Zurriola Ikastola

Bertsoa

B

PICASARRI ALCELAY,IRAIA

IKASTOLA

Zurriola Ikastola

Bertsoa

D

REKONDO ALBERRO,MADDI

AZKEN BI URTEAK

La Salle Donostia

Bertsoa

D

GOÑI IRASTORZA,OIHAN

JON

Arantzazuko Ama BHI

Bertsoa

D

KROCZEK ARISTEGI,JOANES

GAI GABEKO BERTSOAK

Zurriola Ikastola

Bertsoa

D

APALATEGI ANSA,LIHER

GABONAK

Zurriola Ikastola

Bertsoa

E

SARALEGI FERNANDEZ,IRATI

PERSPEKTIBA

Arantzazuko Ama BHI

Bertsoa

E

ALBERRO JAUREGI,PAULA

MANUELAREN HISTORIA

Arantzazuko Ama BHI

Bertsoa

F

FERNANDEZ PITA,UXIA

GAZTE ARRUNTAREN EGUNEROKOA

Santo Tomas Lizeoa

Ipuina

C

DUFOUR GAROÑA,KAIET

ASTO MUSIKA JOLEA

Zurriola Ikastola

Ipuina

C

BERRIOZABAL ODRIOZOLA,NIKOLAS

TXINAKO KATUA

Orixe Ikastola

Ipuina

C

ASTIGARRAGA VITORIA, JOANES

SUAREN SORRERA

Zurriola Ikastola

Ipuina

D

RIEZU AYALA,LIERNI

IPATEN ARAZOAK

La Salle Donostia

Ipuina

F

BORONAT ARRILLAGA,JUNE

4 HERRIAK

Santo Tomas Lizeoa

Komikia

B

ARIN GRIJALBA,HARRI

BATERIA JOLEA

Zurriola Ikastola

Komikia

B

MADINABEITIA CONDE,BERNAT

DONUTS

Zurriola Ikastola

Komikia

C

IRIGOYEN SUAREZ,MARA

JON ARIEL PAULITA

Santo Tomas Lizeoa

Komikia

C

BARRUTIA BAZ,NAHIA

AMETSAK

Herri Ametsa Ikastola

Komikia

C

BRAVO JIMENEZ,ERIK

HELAREN HISTORIOA

Herri Ametsa Ikastola

Komikia

D

ZAMAKOLA ETXEBERRIA,IRATI

BIZITZA AURRERA DOA

Arantzazuko Ama BHI

Komikia

D

GARIN ETXEBERRIA,IKER

AMETSAK ERREALITATE BIHURTUZ

Santo Tomas Lizeoa

Komikia

E

PAQUICO COLOMA,ZIHARA

MAITASUN ISTORIOA

Arantzazuko Ama BHI

Komikia

E

SANCHEZ ECHART,NORA

1. ETAPA

Zurriola Ikastola

Komikia

E

ETXEBERRIA GARMENDIA,MAREN

GURE ASKATASUNAREN ALDE

Arantzazuko Ama BHI

Mikroip.

D

BEA LERTXUNDI,EDER

NIRE LAGUNA

Zurriola Ikastola

Mikroip.

E

ZABALZA OSA,HODEI

ESKAILERAK

Axular Lizeoa

Mikroip.

E

AIERDI IBAZETA,JUNE

ILUNTASUNA

Lauaizeta Ikastola

Mikroip.

E

IBARBURU RUIZ,NAROK

BASO ZAINDARIA

Axular Lizeoa

Mikroip.

E

MURO MARICHALAR,HAIZEA

ISPILUA

Zurriola Ikastola

Mikroip.

F

ALBERDI ARTOLA,JONE

LAGUNTZARIK BEHAR ?

Santo Tomas Lizeoa

Olerkia

D

MANTEROLA LIZEAGA,AINHOA

NORAEZEAN

Arantzazuko Ama BHI

Olerkia

E

GUILLENEA LACRUZ,MIKEL

NIRE ESKUAK NEGARREZ

Zurriola Ikastola

Olerkia

E

ARTUZAMONOA ALBERRO,UXUE

NIRE MAITASUNA

Arantzazuko Ama BHI

WebKm.

D

VLADU ,ERIC-ANDREI

TXIMELETA ETA LOTSA

Arantzazuko Ama BHI

Epaimahaia

Epaimahai lanetan ondoko sei kide hauek ibili dira:

  • Ana Malagon idazlea
  • "Mattin" Iñaki Martiarena, komikigilea
  • Arantxa Urretabizkaia, idazlea
  • Inazio Mujika, idazlea
  • Yolanda Arrieta, idazlea
  • Beñat Gaztelumendi, bertsolaria
Itzuli