Agenda

Euskal danbolinaren aroak

  • Al
  • Ar
  • Az
  • Og
  • Or
  • Lr
  • Ig
  • 1
    • kRak (disko berriaren aurkezpena), Maite Larburu + Amua, Axut!
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Amua, Axut!
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Nomofobikak 'Hackerrak', Ttipia
      Kataluinia plaza (karpa)
  • 2
    • Bidaiarik luzeena. Lehen mundu bira
      San Telmo Museoa
    • Amua, Axut!
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Bete ingoiau, Zutani Teatroa
      Kataluinia plaza (karpa)
  • 3
    • Amua, Axut!
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Lakoste, Dxusturi Teatroa
      Kataluinia plaza (karpa)
    • El retrato cortesano: Doña Mariana de Austria de Carreño de Miranda; Mari Carmen Alonso Pimentel
      San Telmo Museoa
  • 4
    • Sugarren mende, Asisko Urmeneta
      Ikasbide Kultur Elkartea
    • Parketarrak Herreran
      San Luis Gonzaga plaza
    • Parketarrak Morlansen
      Leire plaza
  • 5
    • Parketarrak Loiolako Erriberetan
      Santiago plaza / Maria Zanbrano plaza
    • Parketarrak Egian
      Martin Santos plaza
    • Parketarrak Martutenen
      Martuteneko parkea, ikastola ondoan
  • 6
    • Iker Lauroba: Lau urtaroak
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Parketarrak Parte Zaharrean
      Zuloaga plaza
    • Parketarrak Antiguan
      Mikel Laboa plaza
  • 7
    • Parketarrak Amaran
      Araba parkea (euriarekin Sahatsaren plaza)
    • Parketarrak Amara Berrin
      Ferrerias plaza, Olaeta kalea
    • Parketarrak Loiolan
      Latsarien plaza
  • 8
    • Lakoste, Dxusturi Teatroa
      Etxarriene auzo-etxea (Elenategi, 2)
    • Me too, Ainhoa Aierbe & Tessa Andonegi
      Easo plaza (karpa)
    • Parketarrak Ibaetan
      Karlos Santamaria plaza
  • 9
    • Frankenstein, Didau antzerki konpainia
      AIETE K.E.
    • 3 Ene Kantak
      Kursaal
    • Artearen emozioa, Elixabet Perez Cazabon
      San Telmo Museoa
  • 10
    • Bete ingoiau, Zutani Teatroa
      Easo plaza (karpa)
  • 11
  • 12
  • 13
    • Parketarrak Parte Zaharrean
      Zuloaga plaza
    • Parketarrak Antiguan
      Mikel Laboa plaza
    • Parketarrak Altzan
      Kasares kultur etxe parean
  • 14
    • Zure txanda da (2018)
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
    • Parketarrak Amaran
      Araba parkea (euriarekin Sahatsaren plaza)
    • Parketarrak Amara Berrin
      Ferrerias plaza, Olaeta kalea
  • 15
    • Parketarrak Ibaetan
      Karlos Santamaria plaza
    • Parketarrak Bidebietan
      Bidebieta parkea (elizaren atzealdean)
    • Parketarrak Aieten
      Hiru Damatxo plaza
  • 16
    • Bidaiarik luzeena. Lehen mundu bira
      San Telmo Museoa
    • Maitasunaren itxiera; Miren Gaztañaga, Eneko Sagardoy, Pascal Rambert
      Antzoki Zaharra
    • Giza gorputzaren erdigunera bidaia, Spasmo Teatro
      Imanol Larzabal Aretoa (Lugaritz K.E.)
  • 17
    • Maitasunaren itxiera; Miren Gaztañaga, Eneko Sagardoy, Pascal Rambert
      Antzoki Zaharra
    • Leonardo Da Vinciri buruzko erakusketa
      Alderdieder
  • 18
    • Esnearen kolorekoa, Nell Leyshon
      Lugaritz K.E.
    • Parketarrak Herreran
      San Luis Gonzaga plaza
    • Parketarrak Morlansen
      Leire plaza
  • 19
    • Euskal Herriaren historia, jatorritik XVIII. mendera arte; Juan Mari Pérez
      San Telmo Museoa
    • Hitano ikastaroa
      Bagera elkartea
    • Leonardo Da Vinciri buruzko erakusketa
      Alderdieder
  • 20
    • K-baret musikala; Bigoterik Gabea antzerki taldea
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Amara Berri kantuz
      Ikasbide kultur elkartea
    • Auzoko egitasmoa
      Musika eskola
  • 21
    • Migratzaileak, bidean eta gure aldamenean
      Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa
    • Auzoko egitasmoa
      Bagera elkartea
    • Leonardo Da Vinciri buruzko erakusketa
      Alderdieder
  • 22
    • Loiola Apain: bisita gidatua
      Loiola K.E.
    • Bikografiak: Rakel Arenaza "Raitx" eta Andrea Astudillo
      Bageraren Youtube kanala
    • Physis Versus Nomos
      Bar Itsasoa (Bidebieta)
  • 23
    • Bizi-bizi zirkua, Kiki eta Koko
      Ernest Lluch K.E.
    • Gorputz korapiloak
      San Telmo Museoa
    • Emozioen magia, Eriz magoa
      Larrotxene K.E.
  • 24
    • Rafa Rueda & Euskeria abesbatza: Rueda
      Victoria Eugenia Antzokia
    • Leonardo Da Vinciri buruzko erakusketa
      Alderdieder
    • "Herri hura" irakurketa dramatizatua
      Tabakalera
  • 25
    • Leonardo Da Vinciri buruzko erakusketa
      Alderdieder
    • Komiki aurkezpena: Tupust komikiaren "Zu" alea
      Koldo Mitxelena
    • Zutik
      Antiguo Berri zinemak
  • 26
    • XIX. eta XX. mendeak Euskal Herrian, María Sánchez
      San Telmo Museoa
    • Pertsonaia barregarriak sortzeko ilustrazio tailerra, Iosu Mitxelena
      Intxaurrondo K.E.
    • Hitano ikastaroa
      Bagera elkartea
  • 27
    • Le Journal d’une femme de chambre (1963)
      Tabakalera
    • Sugarren mende, Asisko Urmeneta
      Egia K.E.
    • Sofia Vokalensemble
      San Inazio eliza
  • 28
    • Zenbat kutsatzen du like batek? Mundu osorako internet jasangarrirantz
      San Telmo Museoa
    • Gau Beltza, Edurne Mitxeo
      Tomasene K.E.
    • Brianen bizitza, Zurriola antzerki eskola
      Gazteszena (Egia K.E.)
  • 29
    • Marquis (1989)
      Tabakalera
    • Mozorro eta Kalabaza tailerra
      Tomasene K.E.
    • Leonardo Da Vinciri buruzko erakusketa
      Alderdieder
  • 30
    • Artista liburua
      San Telmo Museoa
    • Horman erlojua duen etxea (The House With A Clock In Its Walls, 2018)
      Tomasene K.E.
    • Erroka
      Zumardi taberna (Bidebieta)
  • 31
    • Robinson Crusoe, Markeliñe
      Gazteszena (Egia K.E.)
    • Leonardo Da Vinciri buruzko erakusketa
      Alderdieder
    • Nazioarteko film laburren maratoia (32. Fantasiazko eta Beldurrezko Zinemaren Astea)
      Victoria Eugenia Antzokia
Musika
Urriak 28, Osteguna 11:00
Liburutegi Nagusia - San Jeronimo - Ekitaldi aretoa

Los músicos y compositores Jose Ignazio Ansorena & Joserra Senperena presentarán en rueda de prensa el trabajo Euskal Danbolinaren Aroak.

Sesión pedagógica, reivindicación histórica y al mismo tiempo experimentación sonora contemporánea, “Euskal Danbolinaren Aroak” (los ciclos del txistu y tamboril) recoge la actuación de Joserra Senperena y Piter Ansorena en el Palacio de Igartza de Beasain el 8 de abril de 2021. Dando continuidad al trabajo publicado en 2006 en “Chillida-Lekutik” y redondeando una profunda y exhaustiva investigación que les ha ocupado varios meses, este disco nos ofrece una estupenda oportunidad de degustar sus frutos con toda la atención que sus delicados matices requieren.

Joserra Senperena ha recorrido los caminos del pop, blues y jazz y en su periplo ha publicado numerosos discos.Jose Ignazio “Piter” Ansorena por su parte, ha dedicado la mayor parte de su trabajo a la música popular y a pesar de sus extraordinarios conocimientos y destreza musical, es más conocido entre el gran público por su faceta de payaso y showman.

Itzuli